Jak usunąć konto na Pintereście?

JAK USUNĄĆ KONTO NA PINTEREŚCIE LUB JE WYŁĄCZYĆ?

Od czasu do czasu, spotykam się z pytaniem jak usunąć konto na Pintereście lub je wyłączyć? Jako popularyzator Pinteresta w Polsce czuję się wtedy trochę dziwnie, bo na co dzień staram się edukować i zachęcać do używania Pinteresta i zakładania konta a nie jego usuwania czy wyłączania.

More...

Jednak, doskonale rozumiem, że w życiu są różne sytuacje i że taka wiedza też jest potrzebna. Dlatego dziś będzie o usuwaniu i wyłączaniu kont.

__CONFIG_quiz_shortcode__{"quiz_id":"1087"}__CONFIG_quiz_shortcode__

Kiedy usuwamy konto na Pintereście?

  • Po pierwsze, kiedy już wiemy, że, z takich czy innych powodów, nie chcemy lub nie możemy dalej prowadzić profilu (teraz i w przyszłości). Nie chcemy też by zawartość naszego pinterestowego konta "krążyła" jak "kosmiczne odpady" (nawet jeśli najwspanialsze) w "internetowej przestrzeni okołoziemskiej".
  • Inna, bardziej praktyczna, przyczyna to nasz chroniczny brak poczucia bezpieczeństwa przechowywanych danych, które, jeśli nie teraz to w przyszłości, mogą wyciec. Więc niepotrzebne już konto wolimy usunąć.
  • Jeszcze inny powód to śmierć bliskiej osoby, której profil i konto chcemy usunąć.

Jak usunąć konto na Pintereście?​

Po zalogowaniu do Pinteresta wciśnij ikonkę swojego profilu.

Jak usunąć konto na Pintereście lub je wyłączyć?

Kliknij na ikonkę, którą Pinterest nazywa śrubką (dla mnie to bardziej nakrętka śrubki).

Jak usunąć konto na Pintereście 2?

Kliknij "Wyłącz konto".

Jak usunąć konto na Pintereście 3?

Jak widzisz, prawie wszystko na poniższej stronie dotyczy konsekwencji i powodów wyłączenia konta (o czym będzie w dalszej części wpisu) a nie jego usunięcia. Ponieważ nas interesuje zamknięcie konta na stałe przyciskamy napis w dolnym lewym rogu.

Jak usunąć konto na Pintereście 4?

Pinterest ostrzega, że zamknięcie konta oznacza utratę tablic i Pinów i informuje, że wyśle Ci e-mail do potwierdzenia. Wciśnij "Tak, wyślij e-mail".

Jak usunąć konto na Pintereście 5?

W e-mailu, który otrzymasz kliknij "Tak, zamknij konto". W ten sposób ostatecznie potwierdzisz chęć usunięcia konta na Pintereście.

Po 14 dniach Twoje konto zostanie zamknięte. Natomiast Twój publiczny profil będzie od razu wyłączony. Te 14 dni, to dla Ciebie czas na ewentualną zmianę decyzji. Wtedy (koniecznie przed upływem 14 dni) zaloguj się ponownie na ten sam e-mail i hasło a Pinterest prześle Ci link, dzięki któremu włączysz konto na nowo.

W przypadku zamykania konta nieżyjącej już osoby procedura jest bardziej skomplikowana. Konieczne będzie przesłanie do Pinteresta e-mailem Twoich danych i danych osoby zmarłej (np. scan aktu zgonu, link do konta, adres e-mail itp.). Szczegółowe informacje o tym jak usunąć konto na Pintereście w takim przypadku znajdziesz tu.

W jakich sytuacjach wyłączamy konto na Pintereście?

Przykładowe powody, dla których można chcieć wyłączyć konto podaje Pinterest prosząc o ich zaznaczenie (1).

Jak wyłączyć konto na Pintereście?

Jak wyłączyć konto na Pintereście?​

Procedura wyłączenia konta jest taka sama jak już omówiona procedura jego zamknięcia. Różnica jest tylko taka, że po zaznaczeniu powodu chęci wyłączenia konta (1), zamiast "Zamknij moje konto na stałe", klikasz czerwony przycisk z napisem "Wyłącz moje konto" (2).

Pinterest wyłączy Twoje konto i zlikwiduje jego połączenie​ z Twoim kontem na Facebooku i Twitterze (jeśli takowe było). Twój profil i tablice przestaną być widoczne.

Uwaga:

  • Żeby się upewnić, że konto zostało wyłączone, zamiast się logować, wpisz adres URL wyłączonego profilu.
  • Logowanie sprawi, że konto zostanie ponownie włączone, a tego nie chcesz.
  • Pamiętaj, że Twój e-mail i nazwa użytkownika będą zajęte także po wyłączeniu konta. Dlatego rozważ czy nie lepiej będzie je zmienić w ustawieniach zamiast wyłączać konto.

Podsumowanie

Oby nigdy nie było potrzeby wyłączania lub zamykania konta na Pintereście. Jeśli jednak pojawi się taka konieczność, to będziesz wiedzieć na co zwrócić uwagę i jak to zrobić.

__CONFIG_quiz_shortcode__{"quiz_id":"1112"}__CONFIG_quiz_shortcode__