Jak założyć konto osobiste na Pintereście

JAK ZAŁOŻYĆ KONTO OSOBISTE NA PINTEREŚCIE?

Z tego wpisu dowiesz się, jak założyć konto osobiste na Pintereście? Zakładanie konta nie jest skomplikowane i nie zajmie Ci dużo czasu. Ten wpis, krok po kroku, pokazuje jak to zrobić. Gdybyś jednak zmieniła zdanie i chciała założyć konto firmowe, będziesz mogła to łatwo zrobić.

More...

Jak założyć konto osobiste na Pintereście?

Aby założyć konto osobiste​ wejdź na oficjalną stronę polskiego Pinteresta. Następnie wpisz swój adres e-mail, utwórz hasło i kontynuuj. 

Pinterest zakładanie konta 1

Rejestracja

Wpisz nazwę użytkownika, uzupełnij pozostałe dane i zarejestruj się.

Pinterest zakładanie konta 2

Polubienie pięciu tematów

Teraz Pinterest poprosi Cię o polubienie 5 tematów. Wybierz tematy, które Cię naprawdę interesują, gdyż Piny, które codziennie będą się pokazywać na stronie głównej Twojego konta, będą pochodzić właśnie z tych kategorii tematycznych. Swój wybór będziesz jednak zawsze mogła zmienić.

Możesz klikać widoczne na zdjęciu poniżej tablice lub wpisać dowolny temat w polu wyszukiwania. Ja wybieram to drugie rozwiązanie, chcąc skorzystać z wyszukiwarki Pinteresta, która przypomina dobrze Ci znaną wyszukiwarkę Google.

Pinterest zakładanie konta 3

Zwróć uwagę jak zaczynają się zmieniać tablice z tematami po wpisaniu przeze mnie już pierwszej litery słowa "marketing" czyli tematu, który mnie interesuje.

Nie wszystkie tematy zaczynają się na literę "m". Czasem Pinterest wychwytuje pierwszą literę drugiego słowa jak, na przykład, w "odzież męska". Czasem kieruje się czymś, czego my gołym okiem nie widzimy, ale co, z punktu widzenia algorytmu pinterestowej wyszukiwarki wizualnych treści, ma sens. Jak w przypadku "architektury współczesnej".

Algorytm wyszukiwania Pinteresta nie jest taki sam jak ten Googla.

Pinterest zakładanie konta 4

Wpisuję kolejne litery i tablice tematyczne, jak za dotknięciem ręki, się zmieniają. Wyszukiwarka Pinteresta ciężko pracuje starając się odgadnąć moje oczekiwania. Pojawia się Marilyn Monroe i komiksy Marvela. Ale pojawia się też coraz więcej tematów związanych z marketingiem, co mnie cieszy. Social Marketing, Digital Marketing, Marketing Internetowy i tak dalej.

Pinterest zakładanie konta 5

Piszę kolejne litery. Mam już całe słowo. Jest dobrze. Wybór jest całkiem spory.

Pinterest zakładanie konta 6

Decyduję się polubić cztery tematy

Klikając w poszczególne tablice tematyczne decyduję się wybrać cztery tematy marketingowe do polubienia. Pojawiają się charakterystyczne symbole potwierdzające dokonanie wyboru.

Pinterest zakładanie konta 7

I jeszcze jeden ...

Do polubienia pozostaje mi jeszcze jeden temat o czym przypomina mi Pinterest. Więc wpisuję w wyszukiwarce temat "jedzenie". Cztery pierwsze, zaznaczone wcześniej, przeze mnie, tablice tematyczne nie zmieniają się. Z tematów związanych jakoś z jedzeniem pojawiają się jedynie "przepisy na potrawy". Więc przewijam ekran, żeby zobaczyć inne propozycje.

Pinterest zakładanie konta 8

Pojawiają się "Porady kucharskie" i "Odżywianie". Wybieram "Odżywianie".

Pinterest zakładanie konta 9

Ten sam co wcześniej symbol potwierdza dokonanie wyboru.

Pinterest zakładanie konta 10

Klikam "Gotowe". Właśnie polubiłem pięć tematów i Ty, jeśli równolegle wybierałaś swoje, mam nadzieję, że też!

Pinterest zakładanie konta 11

Strona główna

Po zakończeniu operacji przymusowego polubienia, zostaniesz przeniesiona na stronę główną swojego nowo założonego konta osobistego na Pintereście. To już prawie wszystko jeśli chodzi o zakładanie konta.

Pinterest zakładanie konta 12

Potwierdzenie adresu e-mail

Teraz należy odwiedzić swoją skrzynkę e-mailową i potwierdzić adres e-mail podany Pinterestowi w procesie rejestracji.

Pinterest zakładanie konta 13

Otwórz wiadomość od Pinteresta i potwierdź e-mail.

Pinterest zakładanie konta 14

Po wszystkim, zostaniesz ponownie przeniesiona na swoją stronę główną w Pintereście.

Pinterest zakładanie konta 15

Podsumowanie

Teraz już wiesz jak założyć konto osobiste na Pintereście w kilka chwil. W każdym momencie będziesz mogła zamienić konto osobiste na firmowe.

Od momentu założenia konta, polski Pinterest zacznie Ci przysyłać e-maile z informacją o nowych Pinach z kategorii tematycznych, które polubiłaś. Kolejne kroki, które trzeba będzie wykonać, to uzupełnienie profilu i ustawień.

__CONFIG_quiz_shortcode__{"quiz_id":"1112"}__CONFIG_quiz_shortcode__